Léto miluje jednoduchost, šťavnaté ovoce a lehké kombinace. Melouny Bouquet jsou sladké, voňavé a bez semínek, takže ideální pro rychlé recepty i hravé servírování. Skvěle se hodí do salátů, dezertů i snídaňových misek. Připravili jsme tři recepty, které dodají létu svěží chuť a krásnou barevnost.
Ovocný salát
Barevný, šťavnatý a dokonale osvěžující. Ovocný salát s melounovou zálivkou je ideální na zahradní oslavy, pikniky i horké odpoledne, kdy toužíte po něčem lehkém a voňavém.
Doba přípravy: 40 minut Doba chlazení: 2 hodiny
Potřebujete: 1 malý meloun Bouquet 300 g hroznového vína kousek žlutého melounu Bouquet hrst jahod další ovoce podle chuti
Na zálivku: 300 g rozmixovaného melounu Bouquet 150 ml vodky 2 lžíce citronové šťávy
Meloun rozdělte na poloviny, vydlabejte a dužinu nakrájejte na kousky. Smíchejte ji s ostatním ovocem a naplňte zpět do vydlabaných půlek. Rozmixovaný meloun spojte s vodkou (nebo jiným alkoholem, případně bez alkoholu) a citronovou šťávou. Zálivkou ovoce přelijte a nechte alespoň dvě hodiny vychladit.
Snídaňová kaše s melounem
Letní varianta klasické ovesné kaše, která díky melounu získá jemnou sladkost a lehký, svěží tón. Ideální start dne nebo zdravá svačina.
Doba přípravy: 40 minut
Budete potřebovat: 200 g červeného vodního melounu Bouquet 200 g ovesných vloček vodu podle potřeby sladidlo podle chuti meloun Bouquet na ozdobu
Vločky uvařte ve vodě na hustou kaši. Poté je spolu s melounem rozmixujte dohladka. Dosladit můžete medem, javorovým či čekankovým sirupem nebo přezrálým banánem. Kaši rozdělte do misek a ozdobte kousky melounu, případně semínky.
Melounové rybičky pro děti
Veselá, rychlá a kreativní svačinka, která rozzáří dětské oči. Melounové rybičky jsou ideální na oslavy, letní party i jako hravé zpestření běžného dne.
Doba přípravy: 20 minut
Nachystejte si: pláty žlutého vodního melounu Bouquet pláty červeného vodního melounu Bouquet slané tyčinky provázky sýra
Z melounu vykrojte rybičky. Provázek sýra propíchněte tyčinkou a druhý konec zapíchněte do melounu. Stejným způsobem můžete vytvořit i další zvířátka. Skvěle funguje meloun chlazený i lehce přimražený.
Melouny Bouquet dováží do České republiky společnost Anecoop, španělský lídr v exportu čerstvého ovoce a zeleniny. Spolupracuje s více než 70 000 farmáři a své produkty vyváží do více než 60 zemí světa. Celý systém je chráněn ochrannou známkou Naturane s přísnými standardy.
Více informací najdete na www.nejmelouny.cz nebo na sociálních sítích. Melouny Bouquet zakoupíte v supermarketech Kaufland, Globus, Albert a ve vybraných maloprodejnách.
