Společnost PPG představila Limitless, barvu roku 2024

Společnost PPG vyhlásila barvou roku 2024 pastelovou Limitless. Tento medově béžový tón vychází z preferencí zákazníků a představuje odklon od výrazných barev. PPG, globální výrobce barev a nátěrových hmot, odstín Limitless (PPG1091-3) představí i v produktech od svých značek Balakryl a Primalex.

„Po celém světě zaznamenáváme přechod od chladnějších a sytých tónů ke světlejším, teplejším odstínům červené, žluté a béžové,“ řekla Silvia Dyrcová, senior marketing manager PPG, Architectural Coatings. Moderní neutrální barva Limitless se dobře kombinuje s dalšími pastelovými i výraznějšími odstíny. Jak naznačuje její název, nahrazuje chladné modré a zelené tóny populární v posledních letech, které vycházely z inspirace přírodou.

„Očekáváme, že teplé neutrální odstíny postupně nahradí chladné tóny, například šedou, a to jak v segmentu zákazníků, kteří si barvy vybírají, tak i v preferencích designerů a profesionálních malířů,“ doplnila Silvia Dyrcová.

Limitless se dobře kombinuje s teplými i studenými barvami, jako jsou stínovaná bílá, jemné pastely, zemité neutrální barvy, tóny vzácných kamenů a květinové odstíny. Hodí se také k oblíbeným černým a mosazným kovům i stříbrným a bronzovým povrchovým úpravám.

Do odstínu Limitless lze tónovat jak fasádní a interiérové nátěry Primalex, tak krycí barvy Balakryl. Díky své jemnosti lze barvu roku 2024 použít do všech prostorů, kterým je potřeba dodat novou svěžest. V interiéru se hodí na všechny čtyři stěny, ale i akcentové stěny, obložení, dveře a skříně. Nemusíte se bát s ní vymalovat ani strop nebo ji použít na dekorativní malby. Vynikne také na fasádě domu, vstupních dveřích či okenních rámech.

Další inspiraci na kombinaci barev objevujte ve vzorníku Voice of Colour.