Připravte si dokonalé čokoládové lanýže s espressem

Lahodné espresso, hedvábné cappuccino či delikátní latte macchiato si s Miele můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv – i když právě nestíháte navštívit svou oblíbenou kavárnu. O dokonalý požitek z kávy i kávových specialit se postará například volně stojící model kávovaru CM 5315 se spoustou vychytávek.

Kávovar Miele CM 5315 nabízí všem milovníkům kávy mj. AromaticSystem pro perfektní a intenzivní kávové aroma, současnou přípravu jedním stisknutím tlačítka - OneTouch for Two -, krémovou mléčnou pěnu pro nejrůznější kávové speciality nebo funkci konvice pro komfortní přípravu pohoštění pro více osob – třeba v případě nenadálé návštěvy vašich přátel.

Systém ComfortClean zásadně usnadňuje čištění. Řada komponent kávovarů, například zásobník vody a zásobník na kávovou sedlinu, lze snadno umývat v myčce nádobí. Nezanedbatelným benefitem je také speciální zvukové tlumení, takže příprava vaší oblíbené kávy probíhá v příjemně tichém módu.

Vzhledem k elegantní grafitově šedé barvě se bude přístroj vyjímat na každé kuchyňské lince nebo barovém pultu.

K volně stojícímu kávovaru Miele CM 5315 Active můžete nyní získat dárek v podobě kvalitní izolační kávové konvice v hodnotě 4 590 Kč.

Za doporučenou cenu 23 490 Kč ho můžete pořídit také na e-shopu Miele, kde můžete také uplatnit voucher na dárek k tomuto kávovaru – izolační konvici.

Další informace naleznete zde.

Recept na čokoládové lanýže s espressem

Dokonale připravenou kávu z čerstvě upražených zrn můžete využít i jako jednu z ingrediencí pro výtečné kávové speciality nebo dezerty. Jedním z nich jsou i vlastnoručně vyrobené čokoládové lanýže s espressem. Ty se mohou stát skvělým dárkem pro vaše milované - třeba na Den svatého Valentýna. Tak pojďme na to!

Ingredience:

 • 50 ml čerstvě připraveného espressa (ideálně z kávovaru Miele
 • 125 ml smetany
 • 150 g tmavé polevy
 • 150 gramů hořké čokolády
 • 50 gramů másla
 • 2-3 lžíce rumu nebo brandy
 • asi 40 formiček na pralinky
 • Čas na přípravu:
 • 20 minut + 2 hodiny na odležení

Postup:

 1. Espresso se smetanou vložíme do hrnce a přivedeme téměř k varu.
 2. Polevu a čokoládu nakrájíme na kousky, přidáme máslo a vše rozehřejeme, vmícháme rum nebo brandy a za stálého míchání počkáme, až se vše propojí.
 3. Poté směs necháme asi 2 hodiny odpočívat v lednici. Následně mixérem vyšleháme do krémové konzistence, vložíme do sáčku s velkou hvězdicovou tryskou a vyplníme tím formičky na pralinky. Na závěr můžeme poprášit kakaem.

Dobrou chuť!

www.miele.cz