Papelote se spojilo se čtyřmi výraznými českými designérkami a představuje limitovanou edici bloků Spiral

Může papírový blok podporovat kreativitu a tvoření? V papelote věří, že ano. Proto oslovili čtyři inspirativní ženské osobnosti z oblasti designu, grafiky i módního návrhářství, aby pro ně navrhly desky kroužkového bloku Spiral. Jaký je váš favorit?

Tereza Rosalie Kladošová, Karolína Stryková, Maria Makeeva a Petra Dočekalová přetvořily obálku oblíbeného zápisníku podle svých představ, a tak vznikla kolekce plná kreativity a fantazie. „Přírodní a černé desky bloku Spiral teď doplnily čtyři verze osobního vyjádření od předních autorek z oblasti vizuálního umění a designu, které vnímáme jako nesmírně silné a inspirativní ženské osobnosti,” popisuje limitovanou edici ředitelka papelote Kateřina Šachová.

Blok Spiral A5 s pevnými deskami, ohebnou kroužkovou vazbou a přírodním krémovým papírem díky svému univerzálnímu využití patří už roky mezi papelote bestsellery. Nyní dostává nový vzhled.

Maria Makeeva

Ilustrátorka Maria Makeeva se proslavila svým křehkým stylem, který fascinuje přesností a okouzluje 2D perspektivou jako z egyptských maleb. Ve spolupráci s papelote zůstala věrná čistotě provedení a vytvořila subtilní obálku se snovou žlutou kresbou. Její tvorbu si můžete prohlédnout na webu a instagramu.

Spiral A5 v limitované kolekci s deskami od Marii Makeevy seženete na e-shopu papelote nebo v kamenné prodejně na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 za 289 Kč.

Petra Dočekalová

Písmomalířce a typografce Petře Dočekalové se podařilo vytvořit kousek pro všechny typografické nadšence. Za pomoci pouze černé barvy vznikla obálka plná emocí, postojů a kreativity. S autorkou se můžete potkat v rámci workshopů letteringu, které pořádá společně s papelote. Nové termíny budou vypsané na podzim. Její typografické kouzlení můžete prozkoumat na webu, aktivní je také na svém instagramovém profilu.

Spiral A5 v limitované kolekci s deskami od Petry Dočekalové seženete na e-shopu papelote nebo v kamenné prodejně na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 za 289 Kč.

Tereza Rosalie Kladošová

Textilní a módní designérka Tereza Rosalie Kladošová se dostala do povědomí veřejnosti hlavně svým vítězstvím na Czech Grand Design 2019, když vyhrála v kategoriích Nejlepší designér a Nejlepší módní designér. Pro papelote navrhla obálku s pestrými vzory, které vznikly metodou sítotisku. Prohlédněte si také její instagram a web, stojí to za to.

Karolína Stryková

Modrá barva a kresba sebevědomými tahy, díky kterým čekáte, kdy na vás některý z obličejů zamrká. To jsou prvky typické pro ilustrátorku, písmomalířku a designérku Karolínu Strykovou, které zdobí i desky bloku Spiral. Líbí se vám? Sledujte ji na instagram nebo navštivte její web. Tvoří samostatně i jako součást dua In August. Její rukopis najdete v knihách, na plakátech i na oblečení nebo designovém nádobí.

Spiral A5 v limitované kolekci s deskami od Karolíny Strykové seženete na e-shopu papelote nebo v kamenné prodejně na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 za 289 Kč.

Díky čtyřem osobitým autorkám tak vznikla kolekce, která překračuje hranice mezi tvůrčími obory. „Spolupráce s výraznými a inspirativními autorkami je pro papelote dalším vysněným krokem. Díky úspěšnému propojení různých oblastí vizuální tvorby se Blok Spiral z této limitované edice může stát vaší múzou,” věří Kateřina Šachová z papelote.

Limitovaná kolekce bloků Spiral A5 od autorek (zleva) Marii Makeevy, Karolíny Strykové, Petry Dočekalové a Terezy Rosalie Kladošové. Seženete na e-shopu papelote nebo v kamenné prodejně na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 za 289 Kč za kus.